Uudised

 • sept
  08
 • veebr
  05
  Digitaalse tervisetõendi väljastamiseks peab patsient kõigepealt sisenema patsiendiportaali: www.digilugu.ee. Selleks peab inimesel olema ID kaart koos PIN1 ja PIN2 koodidega. Seal tuleb ära täita tervisedeklaratsioon ning see ära kinnitada. Siis tuleb panna aeg pereõe vastuvõtule, kus teostatakse mõned uuringud (vererõhu mõõtmine, nägemisteravuse ja vaatevälja kontrollimine, vajadusel veresuhkru määramine). Kui kõik see on tehtud ja korras, väljastab arst digitaalse tervisetõendi, mis läheb otse ARK-i. Paberkandjal alates 1.04.2015 tervisetõendeid enam ei väljastata. Digitaalse tervisetõendi väljastamine maksab 20-25 eurot.
 • märts
  13

 • okt
  18
  Krüoteraapiat kasutatakse eelkõige erinevate nahamoodustiste paikseks raviks, nt. soolatüükad, nakkuslikud molluskid, vanurite tüükad, papilloomid ja konnasilmad. Sageli on vaja teha 2-3 protseduuri, 1-2-nädalaste vahedega. Protseduuri hind kuni 5-le haiguskoldele on 10 eurot (mitte-nimistu patsiendile 15 eurot); kui külmutatakse üle 5 kolde, on hind 15 eurot (mitte-nimistu patsiendile 20 eurot). Kui olete krüoteraapiast huvitatud, palun registreerige end pereõe vastuvõtule. Aega kinni pannes on soovitav mainida, et soovite krüoteraapiat.
 • märts
  03
  Pirita-Kose Perearstikeskuses teeb PAP-testi (emakakaelavähi sõeluuring) õde/ämmaemand Inga Listra. Vajadusel saab teha ka uuringuid urogenitaalsetele infektsioonidele (nt. klamüüdia) nii naistele kui ka meestele. Aja broneerimiseks palun võtke ühendust e-maili teel (perearst@piritakose.ee) v. jätke oma telefoninumber registratuuri ja me võtame Teiega ise ühendust.
 • märts
  02

  2017.aastal kutsutakse rinnavähi ennetusele (mammograafiasse) 1955, 1957, 1959, 1961, ja 1963. aastal sündinud naised. Vastavasisulist kutset ei pea haigekassast ära ootama, vaid naine võib ise, ilma saatekirjata, minna asutustesse, kus uuringut teostatakse. Tallinnas saab mammograafiat teha Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Mammograaf Rinnakliinikus, Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Erakliinikus Fertilitas.
  Emakakaela ennetusele (PAP-test) oodatakse sel aastal naisi, kes on sündinud 1962, 1967, 1972, 1977, 1982, 1987. aastal. Tallinnas saab PAP-testi teha Ida-Tallinna- ja Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, AS Fertlitases ja AS Medicumis.

  Vaata lisainfot: www.haigekassa.ee/ennetus

  NB! Pirita-Kose Perearstikeskuses teeb PAP-teste ämmaemand Inga Pardel. Selleks palun eraldi aeg kokku leppida, soovitatavalt e-maili teel (perearst@piritakose.ee).